Κυριακή, 30 Νοεμβρίου 2014

Πράσινος τυφώνας...βούλιαξε την γλυφάδα!

Τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε της Γλυφάδας με 10-5 στο κολυμβητήριου του Αμαρουσίου.

Η ομάδα του Κώστα Λούδη ήταν ανώτερη στον αγώνα και υποχρέωσε το συγκρότημα του Δημήτρη Σελετόπουλου στην τρίτη του διαδοχή ήττα.

Ο Κώστας Λούδης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του και είδε τους Αφρουδάκη και Θεοδωρόπουλο να οδηγούν το «τριφύλλι» σε εύκολη νίκη απέναντι στην ομάδα της Γλυφάδας. Οι «πράσινοι» ήταν εξαιρετικοί επιθετικά με 7 διαφορετικούς παίκτες να σκοράρουν.

Το τέλος της 3ης περιόδου βρήκε τον Παναθηναϊκό να προηγείται 7-2 και να έχει «σφραγίσει» τη νίκη, με το τελευταίο 8λεπτο να είναι… φεστιβάλ τερμάτων από τις δυο ομάδες καθώς έληξε 3-3 και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 10-5, με τον νεαρό Σαρτζετάκη να πετυχαίνει το τελευταίο γκολ του αγώνα και του Παναθηναϊκού.

Εξαιρετικός ήταν και πάλι ο τερματοφύλακας του «τριφυλλιού» Καραμπέτσος ο οποίος στην 3η περίοδο δεν επέτρεψε στη Γλυφάδα να σκοράρει καν και πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο «αειθαλής» Γιώργος Αφρουδάκης που σημείωσε 3 γκολ!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10-5

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 2-0, 3-3

Παναθηναϊκός (Κ. Λούδης): Καραμπέτσος, Κομάντινα, Σαρτζετάκης 1, Κόχειλας Ν. 1, Κουρλιάφτης 1, Θεοδωρόπουλος 2, Παπαδόγκωνας 1, Καλογεράκος, Αφρουδάκης Γ. 3, Δερμιτζάκης Δ. , Χαραλαμπόπουλος, Γερακούδης 1, Γρηγοριάδης, Πανταζόπουλος, Οικονομίδης

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δ. Σελετόπουλος): Λένζος, Καζάζης 1, Γκίκας, Παπούκας 1, Αγγελίδης 1, Κουλιεράκης, Κατρουζανάκης, Φούτρης, Χατζηγούλας, Παπαδόπουλος 1, Μέλος 1, Λομβάρδος, Πλατίδης, Φωτόπουλος, Δουρίδας

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μια σταθερή παντοτινή αξία σε όλες τις πισίνες! Υπεράνω όλων! Κάτι που δεν εξηγείται με λόγια, αλλά που μιλάει στην καρδιά μας. Είναι πίστη σε κάθε πάσα, αφοσίωση στην επίθεση, εμμονή σε κάθε "επαφή", χαρά σε κάθε γκόλ,αγωνία σε κάθε σούτ, πάθος σε κάθε άμυνα.
Πορευόμαστε μαζί της και δεν την αλλάζουμε ποτέ.