Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2014

Με double σκορ 6-12 Τα Πράσινα Υποβρύχια έστειλαν την Κέρκυρα για τσάϊ στο ποντικονήσι!!!!

Τα "Πράσινα Υποβρύχια επικράτησαν εύκολα της τυπικά γηπεδούχου Κέρκυρας στο Ιλίσιο κολυμβητήριο του Ζωγράφου με σκορ 6-12 κι επανήλθε στις νίκες, φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς μετά από 10 αγώνες στη φετινή Α1.
Η έναρξη του αγώνα Κέρκυρα-Παναθηναϊκός στο Ιλίσιο κολυμβητήριο είχε πολύ σημαντική καθυστέρηση, καθώς η τυπικά γηπεδούχος ομάδα της Κέρκυρας δεν είχε φέρει γιατρό στον αγώνα.

Παρόλα αυτά, ο αγώνας ξεκίνησε με την έλευση γιατρού με καθυστέρηση, με τον Παναθηναϊκό να επιβεβαιώνει την ανωτερότητα του και να επικρατεί της ομάδας του Μίλαν Τζόρτζεβιτς με 6-12 για τη 10η αγωνιστική.

Ο αγώνας κρίθηκε στην πρώτη περίοδο με την ομάδα του Κώστα Λούδη να κάνει δυναμική αρχή, φθάνοντας το σκορ στο 2-6, βάζοντας με αυτό τον τρόπο τα θεμέλια της νίκης.

Σημειώνεται ότι η ομάδα της Κέρκυρας κατέβηκε στον αγώνα μόλις με οκτώ παίκτες.

Έτσι, οι «πράσινοι» έφθασαν τους 20 βαθμούς στο πρωτάθλημα, έχοντας, δικαίως, Ευρωπαϊκές βλέψεις, ενώ η Κέρκυρα έμεινε στους 9, μετρώντας δύο σερί ήττες από Νηρέα Λαμίας και Παναθηναϊκό.

Τα οκτάλεπτα: 2-6, 1-1, 2-2, 1-3

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Μίλαν Τζώρτζεβιτς): Γιόκοβιτς, Σαρησάββας 1, Παπαθεοδώρου, Παυλίδης Κ. 3, Τοράκης 2, Παυλίδης Β., Ζαρκαντζάς, Αρώνης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Κομάντινα 1, Κόχειλας Ν. 2, Στελλάτος, Κουρλιάφτης, Θεοδωρόπουλος 2, Παπαδόγκωνας 3, Χατζηγούλας 1, Αφρουδάκης Γ. 2, Δερμιτζάκης Δ. 1, Σιδέρης, Μαράσογλου, Κονταξής.

1-6 Ο Χατζηγούλας σκοράρει από διαγώνια θέση
1-5 Σκοράρει ο Θεοδωρόπουλος από απόσταση 1 λεπτό πριν τη λήξη του 1ου οκταλέπτου

Δημοσίευση σχολίου

Μια σταθερή παντοτινή αξία σε όλες τις πισίνες! Υπεράνω όλων! Κάτι που δεν εξηγείται με λόγια, αλλά που μιλάει στην καρδιά μας. Είναι πίστη σε κάθε πάσα, αφοσίωση στην επίθεση, εμμονή σε κάθε "επαφή", χαρά σε κάθε γκόλ,αγωνία σε κάθε σούτ, πάθος σε κάθε άμυνα.
Πορευόμαστε μαζί της και δεν την αλλάζουμε ποτέ.