Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2014

Με 9 τορπίλες τα Πράσινα Υποβρύχια καθάρισαν την γλυφάδα!

Την όγδοη νίκη του σε 12 ματς στην Α1 Πόλο των Ανδρών πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε 9-5 της Γλυφάδας στο Ιλίσιο κολυμβητήριο για τη 12η αγωνιστική.

Το «τριφύλλι» έφτασε τους 26 βαθμούς και παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος έχοντας πρωταγωνιστή τον Θεοδωρόπουλο, ο οποίος είχε τρία γκολ. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη του Παναθηναϊκού μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός, χωρίς να δυσκολευτεί πολύ, κέρδισε τη Γλυφάδα με 9-5, έχοντας ο Κώστας Λούδης και την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε πέντε νεαρούς παίκτες, τα τελευταία 3.5 λεπτά της αναμέτρησης.

Ο έμπειρος κόουτς τόνισε ότι «είχαμε συνέχεια το προβάδισμα στο σκορ, με 4-5 γκολ από τη Γλυφάδα, όμως στα τελευταία 3.5 λεπτά έδωσα χρόνο συμμετοχής σε δύο 95άρηδες και σε τρεις 97άρηδες. Πιστεύω πολύ σε αυτές τις φουρνιές των παικτών μας και θα τους δίνω διαρκώς ευκαιρίες. Δυστυχώς για μας δεν έχουμε στη διάθεσή μας τον 97άρη Πανταζόπουλο, ο οποίος έπαιξε στο ματς των Ανδρών με τον Πανιώνιο αλλά σε μια κόντρα που κέρδισε αποβολή, υπέστη ρήξη χιαστού και χάνει το υπόλοιπο της σεζόν».

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 9-5.

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 2-1, 3-1, 2-2.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Κομάντινα, Κόχειλας Ν. 2, Στελλάτος, Κουρλιάφτης, Θεοδωρόπουλος 3, Παπαδόγκωνας 1, Χατζηγούλας, Αφρουδάκης Γ. 2, Δερμιτζάκης, Σπυρόπουλος 1, Φώσκολος, Παρασκευόπουλος, Τζαβάρας, Γκαράνης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Σελετόπουλος): Πλατίδης, Αργυρακούλης, Πετρόχειλος Στ., Σάντα 1, Αγελίδης, Φωτόπουλος, Κατρουζανάκης, Καζάζης 2, Χρυσανθακόπουλος, Παπαδόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Λομβάρδος 1, Πουλιόπουλος, Καλογεράκος, Παπούκας 1.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μια σταθερή παντοτινή αξία σε όλες τις πισίνες! Υπεράνω όλων! Κάτι που δεν εξηγείται με λόγια, αλλά που μιλάει στην καρδιά μας. Είναι πίστη σε κάθε πάσα, αφοσίωση στην επίθεση, εμμονή σε κάθε "επαφή", χαρά σε κάθε γκόλ,αγωνία σε κάθε σούτ, πάθος σε κάθε άμυνα.
Πορευόμαστε μαζί της και δεν την αλλάζουμε ποτέ.