Σάββατο, 23 Νοεμβρίου 2013

Με 14 τορπίλες έκαναν σαπουνάδα τον εθνικό τα Πράσινα Υποβρύχια!

Οι Πράσινοι παρέμειναν στη κορυφή του πρωταθλήματος μετά το επιβλητικό 14- 7 κόντρα στον Εθνικό.
Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν από την αρχή και έμειναν μπροστά μέχρι τα πρώτα λεπτά του δεύτερου οκταλέπτου. Ωστόσο ο Αφρουδάκης ισοφάρισε και από εκεί και έπειτα ο ΠΑΟ πήρε το πάνω χέρι.
Στο τρίτο οκτάλεπτο ξέφυγε με 11-6. Στο τέλος του παιχνιδιού το σκορ διαμορφώθηκε σε 14-7.
Ξεχώρισαν οι Αφρουδάκης, Κομάντινα και Παπαδόγκωνας.
Σημαντική στιγμή μετά τη λήξη του ματς η τούρτα έκπληξη των παικτών για τα 38 γενέθλια του Α. Κομάντινα.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα:
Λήξη παιχνιδιού
14 – 7 Από τον Παπαδόγκωνα στο 1:05
Με τη διαφορά στα 6 γκολ, ο ΠΑΟ ρίχνει στην πισίνα παίκτες από τον πάγκο.

11 – 6 Μένουν 1:26
10 – 6 Ο Αφρουδάκης κερδίζει την αποβολή και στη συνέχεια σκοράρει 2:27 πριν τη λήξη

4 – 4 Ο Αφρουδάκης ισοφαρίζει
3 – 4 4:23 πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Παπαδόγκωνας σκοράρει στην αντεπίθεση

Έναρξη του παιχνδιού

Ο φουνταριστός του Παναθηναϊκού Γιώργος Αφρουδάκης μίλησε στο waterpolonews μετά την νίκη του ΠΑΟ κόντρα στον Εθνικό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του παίκτη:
«Ξεκινήσαμε άσχημα , ήμασταν πολύ νευρικοί στην επίθεση, είχαμε κακές επιλογές και σχεδόν κακή άμυνα. Ανακτήσαμε την ψυχραιμία μας όσο περνούσε η ώρα, κοντρολάραμε το παιχνίδι και είχαμε καλύτερες επιλογές και στην επίθεση και στην άμυνα. Όταν ισοφαρίσαμε φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας των ομάδων.»

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μια σταθερή παντοτινή αξία σε όλες τις πισίνες! Υπεράνω όλων! Κάτι που δεν εξηγείται με λόγια, αλλά που μιλάει στην καρδιά μας. Είναι πίστη σε κάθε πάσα, αφοσίωση στην επίθεση, εμμονή σε κάθε "επαφή", χαρά σε κάθε γκόλ,αγωνία σε κάθε σούτ, πάθος σε κάθε άμυνα.
Πορευόμαστε μαζί της και δεν την αλλάζουμε ποτέ.